Internet Rzeczy i kierunki jego wykorzystania

Internet Rzeczy i kierunki jego wykorzystania

Bezpłatny wykład online
Wymagane zapisy
Termin

19 czerwca 2024, 18:00

Prowadzący

dr inż Michał Tuz


Internet Rzeczy (IoT), to wszystkie codzienne urządzenia włączone do globalnej sieci, inteligentne i zarządzane zdalnie. Już dzisiaj możemy zdalnie zmieniać temperaturę w domu, sterować światłem, telewizorem i otrzymywać powiadomienia. Idea Internetu Rzeczy rozwija się dynamicznie i podbija świat. Jego istota, tkwi nie tyle w samych urządzeniach, co w drzemiącym w nim potencjale, jakimi są gromadzone i wysyłane przez nie dane. 

Internet Rzeczy (IoT) stał się jednym z najbardziej fascynujących i dynamicznie rozwijających się obszarów technologicznych XXI wieku. Definiowany jako globalna sieć obiektów fizycznych i wirtualnych, które komunikują się ze sobą, wymieniając informacje i współpracując w celu osiągnięcia wspólnych celów, IoT ma ogromny potencjał, który może wpłynąć na praktycznie każdy aspekt naszego życia. 

W ostatnich latach, IoT zyskało na znaczeniu i rozpoznawalności, przyczyniając się do przyspieszenia postępu technologicznego i wprowadzania innowacji w wielu dziedzinach. Zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, IoT zrewolucjonizowało sposób, w jaki ludzie żyją, pracują i komunikują się ze sobą oraz ze światem. W związku z tym, ważne jest zrozumienie, jak ewoluowało IoT, jakie są obecne trendy i jakie kierunki rozwoju będą kształtować przyszłość tej technologii. 

Dziękujemy za zainteresowanie!

Sprawdź naszą stronę i wybierz inne możliwości rozwoju, które przygotowaliśmy dla Ciebie!